Adwent dla Życia

Utworzono dnia 27.12.2023

„Niebiosa rosę spuśćcie nam z góry, Sprawiedliwego wylejcie chmury…” – tak śpiewamy oczekując Radosnych Świąt Narodzenia Pańskiego.

Aby duchowo przygotować się do tak ważnego wydarzenia Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zorganizowało akcję „Adwent dla Życia” na przełomie listopada i grudnia 2023r. Ta inicjatywa była zaproszeniem do szczególnej modlitwy w intencji ochrony życia każdego człowieka i głoszenia prawdy o niezbywalnej godności istoty ludzkiej. „Adwent dla Życia” miał przypomnieć wszystkim ludziom, że życie każdego człowieka – także nienarodzonego jest bezcenne, wartościowe i że należy je szanować. Tę prawdę ukazał nam Jezus, który odzyskał dla nas wieczne życie.

W ramach tej inicjatywy były przygotowywane zadania na każdy dzień Adwentu i przedstawiane w formie ładnych grafik oraz Słowo Życia do przeczytania – czyli treść Ewangelii z danego dnia, aby pomóc jak najlepiej przygotować się do Świąt Narodzenia Pańskiego.

W tym wydarzeniu wzięli udział także uczniowie z naszej szkoły, którzy konsekwentnie realizowali zadania z „kalendarza adwentowego” i każdego dnia wsłuchiwali się w treść Ewangelii.

Wszystkim zaangażowanym w tę inicjatywę życzymy błogosławionych owoców i wszelkich łask od Nowonarodzonego Dzieciątka Jezus.

Opracowała: Agnieszka Pniewska

Adwent dla Życia