Adwentowa akcja

Utworzono dnia 22.12.2023

„Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych,

Mnieście uczynili” (Mt 25,40)

Te słowa Pana Jezusa na Sądzie Ostatecznym usłyszą Ci, którzy słowem i czynem wspierali potrzebujących. W okresie Adwentu 2023 s. Honorata z Parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie zorganizowała akcję „Arcypopis – dla Burundi dam długopis”, która polegała na zbiórce nowych długopisów dla dzieci afrykańskich w Burundi, gdzie posługują siostry kanoniczki Ducha Św. W tę inicjatywę włączyli się uczniowie naszej szkoły. Zebrane długopisy przekazano zakonnicom, które prowadzą misję na kontynencie afrykańskim.

Wszystkim biorącym udział w zorganizowaniu wspólnej paczki bardzo dziękujemy.

Opracowała: Agnieszka Pniewska