Andrzejki w klasach 1-3

Utworzono dnia 03.12.2023

Tajemnicze i magiczne andrzejki to czas, kiedy ludzie z radością biorą udział w różnorodnych obrzędach, wróżbach i zabawach, aby dowiedzieć się, co przyniesie im przyszłość. W naszej szkole obchodzone były 30 listopada. Dla dzieci jednym z najbardziej  ciekawych elementów andrzejek były wróżby, które miały odkryć przyszłość każdego z uczestników. Wychowawcy klas 1-3 wraz z dziewczynkami Mają Nankiewicz, Amelią Więckowską, Aleksandrą Suchodolską przygotowały wiele różnych wróżb pod kierunkiem opiekunów Szkolnego Klubu Wolontariusza. Każda osoba mogła wylosować zawód kręcąc kołem fortuny lub wziąć udział w zabawie z latarką, która podświetlając kartę pokazywała przyszły zawód. Ciekawie było obserwować reakcje, gdy ktoś dowiadywał się, że zostanie lekarzem, artystą czy naukowcem. Wróżenie imion osób, które pojawią się w ich życiu w najbliższym czasie, wzbudzało również wiele radości. Najwięcej emocji  jednak tego dnia wywołał  taniec z maskotką jednorożcem. W takt muzyki wszyscy tańczyli wesoło i swobodnie, sprawiając, że nastroje były jeszcze bardziej radosne.  Poczęstunek podczas andrzejek również miał swój niezaprzeczalny urok. Stoły dzięki zaangażowaniu się rodziców z klas 1, 2 i 3 uginały  się od smakołyków, zachęcały do delektowania się różnymi  potrawami. Andrzejki to nie tylko czas wróżb i zabaw, ale również okazja do wspólnego spędzenia czasu w radosnej atmosferze.

Opracowała: Marta Kulik

Andrzejki w klasach 1-3