Andrzejkowe wróżby

Utworzono dnia 10.12.2023

Andrzejki - obchodzone w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Tradycja andrzejkowych wieczorów sięga zamierzchłych czasów. Pierwsze pisemne wzmianki o tym święcie pochodzą z XVI wieku. Andrzejki w dawnej Polsce były jedną z ważniejszych dat w kalendarzu, a wróżby odprawiane w ten wyjątkowy wieczór traktowano z ogromną powagą. Obecnie jest to sposób na ciekawe spędzenie czasu w gronie znajomych na wesoło i z humorem.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w organizację wieczoru andrzejkowego.

Andrzejkowe wróżby

Utworzono dnia 10.12.2023, 19:39