Bóg dał nam swego Syna

Utworzono dnia 27.12.2023

W oczekiwaniu na narodziny Syna Bożego kl. V i kl. VII pod kierunkiem p. Agnieszki Pniewskiej i p. Przemysława Oskroby przygotowała jasełka, które przedstawiła 22.12.2023 r. społeczności szkolnej, rodzicom i zaproszonym gościom.

Nasi aktorzy ukazali scenę nieposłuszeństwa Adama i Ewy, okoliczności Zwiastowania NMP, a także sytuację, w której Herod w obawie o swój tron chciał zabić Dziecię Jezus. Zaskakującym momentem było pojawienie się śmierci, która zabrała tego okrutnego króla. Uwagę oglądających skupili królowie z Dalekiego Wschodu, ich Paziowie oraz wspaniali pasterze, którzy u stóp małego Jezusa złożyli skromne podarunki. Pięknym akcentem były kolędy i pastorałki w wykonaniu uczennic z kl. III, V i VII. Pikanterii temu przedstawieniu dodawała muzyka – raz spokojna, dostojna, wesoła, a innym razem groźna i przerażająca. Na zakończenie tej bożonarodzeniowej inscenizacji prosiliśmy małego Jezusa, aby wszystkim zebranym błogosławił i obdarzał wieloma łaskami na każdy dzień Nowego Roku.

Talent artystyczny i wokalny naszych małych aktorów doceniła zgromadzona publiczność gromkimi brawami. Rodzice oraz pozostali widzowie byli zachwyceni zdolnościami scenicznymi i muzycznymi naszych uczniów.

Do udokumentowania całości jasełek posłużył sprzęt zakupiony w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

Opracowała: Agnieszka Pniewska

Bóg dał nam swego Syna