BohaterON – włącz historię!

Utworzono dnia 06.11.2022

Uczniowie z naszej szkoły pod kierunkiem pani Agnieszki Pniewskiej zaangażowali się w projekt „BohaterOn w Twojej Szkole 2022”. W ramach tej akcji klasa III wykonała rysunki przedstawiające wydarzenia związane z Powstaniem Warszawskim, a następnie wspólnie z klasą V przygotowali gazetkę ukazującą bohaterów walki o wolność stolicy. Na portalu www.dumnizpowstancow.pl obie klasy w dowód pamięci i wdzięczności zamieściły podziękowania żyjącym uczestnikom Powstania Warszawskiego. Natomiast klasa IV nagrała dla naszych bohaterów piosenkę pod tytułem „Pałacyk Michla”. Hołd żyjącym powstańcom oddali także indywidualni uczniowie jak Maja Pieniak z klasy III, Weronika Pieniak z klasy V, Kacper Kurek z klasy IV oraz Gabriel Głuchowski z kl. VI, którzy nagrali wyrecytowane przez siebie wiersze dla bohaterów walk o stolicę i przygotowali prezentacje przedstawiające powstańców z okresu II wojny światowej oraz aktualnie żyjących uczestników Powstania Warszawskiego. Ponadto klasa VII zaprezentowała swoje umiejętności wykonując symbole związane z Powstaniem Warszawskim przy użyciu długopisów 3D zakupionych w ramach programu „Laboratoria Przyszłości”.

Poprzez udział w projekcie BohaterOn trwającym od 01.09 do 31.10.2022 r. uczniowie upamiętnili wszystkich uczestników akcji „Burza” wyrażając im swoją wdzięczność za odwagę i bohaterstwo w walce z okupantem niemieckim o wolność i niepodległość naszego kraju. Zaprezentowali przy tym swoje umiejętności wokalne, plastyczne, recytatorskie i literackie. Z pewnością zaangażowanie w tę akcję będzie dla nich cenną lekcją patriotyzmu.

Opracowała: Agnieszka Pniewska

BohaterOn