Utworzono dnia 06.11.2022

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney'a, twórcy wielu wspaniałych bajek.

Bajki odgrywają bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka. Rozwijają wyobraźnię, bawią, wzbogacają słownictwo. Wartościowe bajki wykształcają odpowiednie postawy moralne.

Uczniowie Zespołu Szkół w Dąbiu uczcili ten dzień 4 listopada 2022 roku.

Klasy i korytarze zapełniły się postaciami z bajek. Dzieci przebrały się za swoje ulubione postacie. Wspólnie czytano i oglądano bajki. Dzieci w tym dniu otrzymały pamiątkowe medale, dyplomy oraz kolorowanki. Na korytarzu wykonana była gazetka przedstawiająca bohaterów bajek z dawnych lat oraz współczesnych.

Opracowała: Hanna Skorupa

Dzień Bajek