„Przerwa na czytanie”

Utworzono dnia 29.10.2022

W środę, 26 października br. nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie "Przerwa na czytanie".

Wydarzenie to było realizowane w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. Jego główne cele to: promowanie czytelnictwa, ukazanie czytania jako atrakcyjnej formy spędzania czasu wolnego w szkole, zachęcanie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu oraz pobicie zeszłorocznego rekordu akcji.

W środę, 26 października br. uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy niepedagogiczni przynieśli do szkoły swoje ulubione książki. Podczas przerw międzylekcyjnych mogli oddać się lekturze i tym samym przyczynić się do ustanowienia kolejnego rekord. Wyniki tegorocznej akcji znane będą 12 grudnia i opublikowane zostaną na stronie internetowej organizatora akcji - Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.

Opracowała: Małgorzata Chołost

Przerwa na czytanie