Kolorowy Dzień Witaminek w przedszkolu

Utworzono dnia 02.11.2022

20 października w naszym przedszkolu obchodziliśmy Święto Witamin. Celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie postawy prozdrowotnej, przekazywanie wiedzy o zdrowym stylu życia, uświadomienie dzieciom potrzeby zjadania owoców i warzyw bogatych w witaminy. W naszych salach zrobiło się bardzo kolorowo i radośnie, gdyż każde dziecko było przebrane za owoc lub warzywo i ubrane w jego kolorze. Przedszkolaki poznawały zasady zdrowego odżywiania w znanych utworach: „Na straganie”, „ Doktor Zdrówko”, „ Witaminowe abecadło” itp., dzieci  nauczyły się rozpoznawać warzywa i owoce, nazywać i określać, do której grupy należą, określać ich  miejsce w piramidzie zdrowia oraz znaczenie w życiu człowieka.  Wiele radości i śmiechu przyniosły dzieciom różne zabawy muzyczno-ruchowe, taneczne, zagadki, zawody i konkursy. Największym zainteresowaniem cieszyło się samodzielne przygotowanie owocowych szaszłyków z ulubionych , przyniesionych  z domu owoców.  Starsze przedszkolaki z pomocą przyrządziły pyszny marchewkowy soczek, obserwując jednocześnie zasady działania sokowirówki, przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Wszystkie dzieci ze smakiem degustowały kolorowe, pełne witamin przekąski.

Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe i uśmiechnięte.  Mamy nadzieję, że każde dziecko zapamiętało, że „w owocach i warzywach jest najlepsza witamina”.

Opracowała: Wiesława Kaczor

Dzień Witaminek