Kreatywne Święta

Utworzono dnia 27.03.2024

W marcu 2024 roku uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w projekcie wielkanocnym pt. „Kreatywne Święta”.

Jego celem było przybliżenie tajemnicy odkupienia człowieka przez Jezusa Chrystusa, głębsze i bardziej świadome przeżycie okresu Wielkiego Postu, a także wartościowe oraz ubogacające spędzenie wolnego czasu.

W ramach tego przedsięwzięcia uczniowie z przedszkola oraz kl. I-VIII brali udział w konkursie na wykonanie wielkanocnego stroika. Te piękne, świąteczne dekoracje zostały wręczone osobom i instytucjom współpracującym z naszą szkołą, a nasi mali artyści za swoje prace oraz zaangażowanie otrzymali nagrody.

Z kolei kl. VII wykonała symbole wielkanocne na lekcji religii korzystając z długopisów 3D zakupionych w ramach programu „Laboratoria przyszłości”, a uczennice dla najmłodszych kolegów przygotowali prezentacje i przedstawili zwyczaje oraz tradycje związane ze Zmartwychwstaniem Pańskim.

Ponadto kl. I-III wykonały świąteczne dekoracje, a przedszkolaki uczestniczyli w spotkaniu z twórcami ludowymi z Muzeum Regionalnego w Łukowie, podczas którego poznali sztukę zdobienia pisanek metodą batikową. Pięciolatki wykonały także kolorowe palmy, natomiast kl. II w Wielkim Poście do „Słoiczka dobra” wkładała ziarenka zboża oznaczające dobre uczynki, które później zasiała i wyrosły z nich „roślinki dobra”.

Dzięki temu przedsięwzięciu uczniowie mogli rozwinąć swoje talenty plastyczne wykazując się kreatywnością i oryginalnością, a także okazać wdzięczność i poczucie solidarności z różnymi osobami wręczając im przygotowane własnoręcznie dekoracje wielkanocne.

Opracowała: Agnieszka Pniewska

Kreatywne Święta