MAŁA ORKIESTRA DNI NASZYCH O EMOCJACH

Utworzono dnia 28.02.2024

27 lutego 2024r. uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w interaktywnych koncertach. Podczas dwóch koncertów: dla grupy młodszej O-IV i grupy starszej V – VIII tematyka była podobna, ale przekaz nieco inny. Tematem przewodnim koncertów były EMOCJE.

W czasach szalonego tempa życia, stresu, nadmiaru bodźców i pogorszenia się kondycji psychicznej dzieci i młodzieży, którego efektem najczęściej jest ucieczka do świata wirtualnego, zespół postanowił stworzyć płytę, która pomoże zrozumieć dzieciom i młodzieży co przeżywają i spełniać rolę muzycznej instrukcji obsługi najważniejszych emocji. Tytuły piosenek są najlepszym dowodem na to. Oto niektóre z nich: Pan Smutek, Pokonać gniew, Mały zazdrośnik, Wyrzuć focha, Kłamczuszek.

Koncert „Emocje” może być dobrym wstępem do rozmów na zajęciach, a podczas koncertów sami uczniowie, zachęceni przez zespół, byli twórcami muzyki. Grali na instrumentach, śpiewali, tańczyli, skakali. Po prostu dobrze się bawili, bo zgodnie z tym, co przekazywali muzycy, emocje należy wyrażać, nie tłumić ich w sobie. Lepiej być szczęśliwym niż smutnym.

„Edukacja przez zabawę, uśmiech i muzykę” –

to motto towarzyszy od 1988 roku zespołowi

„Mała Orkiestra Dni Naszych”.

Pomysłodawcą idei jest założyciel i lider zespołu,

Jerzy Kobyliński, pedagog, kompozytor

i autor tekstów piosenek i scenariuszy koncertów.

Opracowała: Monika Machal

Koncert profilaktyczny Małej Orkiestry Dni Naszych