Małgorzata Maria Alacoque - Święta, której Jezus przekazał tajemnice swego Serca

Utworzono dnia 22.02.2024

Do rozpropagowania w Kościele nabożeństwa do Najświętszego Serca Jezusa została wybrana św. Małgorzata Maria - wizytka żyjąca w Paray-le-Monial we Francji w latach 1647-1690. W 2023 roku obchodziliśmy 350. rocznicę objawień Chrystusa tej świętej.

Od grudnia 1673 r. przez ponad półtora roku Pan Jezus podczas tych wizji przedstawiał jej swe Serce kochające ludzi i spragnione ich miłości. Cztery z nich nazwano wielkimi.

Podczas pierwszego objawienia 27 grudnia 1673 roku  Pan Jezus powiedział: „Moje Boskie Serce płonie ogromną miłością ku ludziom”.

Podczas drugiego objawienia święta Małgorzata miała wizję Serca Bożego. Pan Jezus  zapragnął wprowadzenia nowego nabożeństwa, by być miłowanym przez ludzi i ratować ich dusze od zguby wiecznej. Wówczas powiedział: „To nabożeństwo jest ostatnim wysiłkiem mojej miłości i będzie dla ludzi jedynym ratunkiem w tych ostatnich czasach”.

Podczas trzeciego objawienia Pan Jezus domagał się wynagrodzenia za niewdzięczność ludzi poprzez przystępowanie do Komunii Św. zwłaszcza w każdy pierwszy piątek miesiąca.

Czwarte objawienie miało miejsce 16 czerwca 1675 roku. Pan Jezus zażądał, żeby pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała był odtąd poświęcony jako osobne święto na uczczenie Serca Jezusa.

Obraz Serca Jezusowego jest symbolem przypominającym miłość Chrystusa do każdego z nas. My także bądźmy apostołami tego nabożeństwa. Szerzmy Jego kult w duchu wynagrodzenia. Wizerunek Najświętszego Serca, który wizytka zobaczyła w widzeniu przyjęli chętni uczniowie z kl. IV-VIII, którzy zapragnęli zgodnie z życzeniem Pana Jezusa szerzyć nabożeństwo do Jego Serca, które jest pełne dobroci i miłości.

Niech to będzie rok królowania Serca Jezusa również w Twoim domu.

Opracowała:  Agnieszka Pniewska

Utworzono dnia 22.02.2024, 21:39