Mamy kolejne laureatki

Utworzono dnia 22.04.2024

Jan Paweł II ogłaszając w 1990 r. Piotra Jerzego Frassati błogosławionym nazwał go „człowiekiem ośmiu błogosławieństw”, stawiając młodym za wzór.

Ten wielki czciciel Jezusa Chrystusa, którego przez długie godziny adorował w Najświętszym Sakramencie i mający ogromne nabożeństwo do Matki Bożej, niósł pomoc biednym i cierpiącym. Przez zaledwie 24 lata swojego krótkiego życia był nie tylko z potrzebującymi i opuszczonymi, ale przede wszystkim dbał o ich powrót do Boga i sakramentów.

Ukazując aktualność przesłania tego młodego Włocha - Szkoła Podstawowa nr 3 w Lublinie w marcu 2024 r. ogłosiła II Archidiecezjalny konkurs plastyczno-graficzno-literacki pt. „Błogosławiony Piotr Jerzy Frassati-człowiek ośmiu błogosławieństw”. Po raz drugi wzięli w nim udział uczniowie z naszej szkoły i kolejny raz zostali laureatami. Dnia 12 kwietnia 2024 r. ogłoszono wyniki. Aleksandra Suchodolska zdobyła III miejsce, a Lena Janczak wyróżnienie. Dziewczynki otrzymały dyplomy i nagrody. Nasze laureatki  z kl. VIII wykonały prace przedstawiające jak w życiu tego młodego człowieka wiara łączyła się w jedno z miłością. Ukazały go jako osobę mającą ogromne serce. Piotr Jerzy Frassati był z potrzebującymi - to coś, czego możemy się od niego uczyć.

Dziewczętom gratulujemy sukcesu, a pozostałych uczniów zachęcamy do naśladowania tego błogosławionego patrona młodzieży i studentów w służbie miłości i miłosierdziu.

Opracowała: Agnieszka Pniewska

Mamy kolejne laureatki