Matematyczny marzec 2024

Utworzono dnia 24.03.2024

„Matematyka jest drzwiami i kluczem do nauki” -  Rogel Bacon

W kalendarzu znajduje się kilka dat w miesiącu marcu związanych z Matematyką: 9 marca Ogólnopolski Dzień Statystyki, 12 marca – Ogólnopolski Dzień Matematyki, 14 marca – Dzień Liczby Pi oraz co roku w marcu odbywa się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. W związku z obchodami Miesiąca Matematyki w naszej szkole przygotowano gazetkę tematyczną, zorganizowano dla chętnych uczniów szkolny konkurs „Mistrz Matematyki”. W zmaganiach matematycznych wzięli udział uczniowie z kl. IV – VIII, którzy rozwiązywali zadania wymagające jasności umysłu, pomysłowości, matematycznej twórczości. Na lekcjach uczniowie poprzez zabawę mogli odkrywać tajniki Królowej Nauk, rozwiązywali liczne zagadki, łamigłówki matematyczne, układali domino matematyczne z działaniami na liczbach, mogli się pochwalić znajomością kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Uczniowie, którzy podawali z pamięci sto miejsc po przecinku liczby π otrzymali ocenę celującą.

Zwieńczeniem obchodów Miesiąca Matematyki było ogłoszenie wyników, wręczenie medali oraz nagród. Zwycięzcy otrzymali również cząstkową ocenę celującą z matematyki. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodki upominek.

Mistrzowie  Matematyki z poszczególnych klas:

• Maja Pieniak (kl. IV)
  • Aleksandra Sadło (kl. V)
  • Olga Łukasik (kl. VI)
  • Kaja Sierociuk (kl. VII)
  • Aleksandra Suchodolska (kl. VIII)

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Medale dla zwycięzców konkursu zostały wykonane przy pomocy drukarki 3D zakupionej w ramach programu „Laboratoria przyszłości” według projektu przygotowanego przez p. Michała Pyrko.

Opracowała: Marzena Ciołek

Matematyczny marzec 2024