Utworzono dnia 14.11.2023

Dnia 10 listopada 2023 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w  którym wystąpili uczniowie klasy drugiej i trzeciej. W tym roku świętowaliśmy 105 rocznicę odzyskania niepodległości. Wszyscy uczniowie naszej szkoły tego dnia przybyli do szkoły  ubrani w stroje galowe z przypiętymi kotylionami. W trakcie apelu rozbrzmiewały piękne piosenki patriotyczne, śpiewane z pasją i zaangażowaniem. Wiersze, recytowane z powagą przez małych artystów, przypominały o bohaterstwie i ofiarności tych, którzy walczyli o niepodległość Polski. Każde słowo było wyrazem szacunku i miłości do ojczyzny. Jak co roku nasza szkoła włączyła się do udziału w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki #SzkołaDoHymnu i odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. Taniec zakończył artystyczną część programu. To symboliczne działanie miało podkreślić jedność i wspólnotę wszystkich obecnych podczas tego uroczystego spotkania.

Do udokumentowania wydarzenia wykorzystano sprzęt pozyskany z projektu "Laboratoria Przyszłości".

Opracowanie i realizacja: Iwona Czajka, Marta Kulik, Przemysław Oskroba

Zdjęcia i nagrania:  Michał Pyrko, Marta Kulik, Dorota Jaraszek