Odpowiedzialność prawna i dbałość o bezpieczeństwo swoje i innych

Utworzono dnia 24.02.2023

W czwartek, 23 lutego br. do naszej szkoły przybył przedstawiciel KPP w Łukowie, sierżant sztabowy Piotr Safiański, który przedstawił uczniom z klas V-VIII zagadnienia związane z odpowiedzialnością prawną i dbałością o bezpieczeństwo swoje i innych.

Prowadzący prelekcję omówił zagadnienia dotyczące relacji uczniowskich i odpowiedzialności prawnej wynikającej z zachowań naruszających bezpieczeństwo własne i osób z otoczenia. Zwrócił uwagę na konieczność kulturalnego zachowywania się w sytuacjach codziennych oraz potrzebę wywiązywania się z obowiązku szkolnego. Omówił także zagrożenia związane z cyberprzemocą oraz zasady bezpiecznego użytkowania internetu i telefonu komórkowego. Podkreślił, że osoby poniżej 13 roku życia nie powinny korzystać z portali społecznościowych bez nadzoru rodziców. Prowadzący spotkanie zwrócił również uwagę na środki i substancje uzależniające oraz ich szkodliwość dla organizmu młodego człowieka. Organizatorem spotkania była pani pedagog, Monika Machal.

Opracowała: Małgorzata Chołost

Odpowiedzialność prawna