Otwórz oczy na misje

Utworzono dnia 22.02.2024

Z misjonarzami budujemy Kościół. To właśnie dzięki nim ludzie z najdalszych zakątków świata poznają Boga.

Misje to zawsze wyzwanie, to inny klimat, warunki, kultura, język, kuchnia, to wreszcie inna mentalność. To także często samotność.

W 2024 roku obchodzimy XI edycję akcji „Misjonarz na Post”. Jest to propozycja Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, aby objąć modlitwą misjonarzy na całym świecie. To duchowe wsparcie w okresie Wielkiego Postu dla tych, którzy głoszą Dobrą Nowinę wśród tych, którzy jeszcze Pana Boga nie poznali, edukują oraz troszczą się o codzienne potrzeby rodzimych mieszkańców.

Akcja trwa w okresie Wielkiego Postu, jednak warto pamiętać, że osoby posługujące w najdalszych zakątkach świata nieustannie potrzebują naszego modlitewnego wsparcia, aby mieć siłę do ewangelizacji  i pomocy potrzebującym.

Nie zwlekaj, wylosuj misjonarza i módl się za niego.

Jak dołączyć do akcji? Wejdź na stronę https://misjonarznapost.pl/ wypełnij formularz i wylosuj misjonarza. Nasze wsparcie ma ogromne znaczenie. Na misjach pracy i wyzwań nie brakuje. Swoją duchową pomoc dla nich (lub dla tych, którzy ewangelizują na misyjnych drogach) zadeklarowali chętni uczniowie z naszej szkoły.

Dzięki zaangażowaniu naszych uczestników polscy misjonarze mogą liczyć na modlitewne wsparcie w Wielkim Poście.

Warto wspierać to dzieło, a okres Wielkiego Postu jest ku temu najlepszą okazją.

Opracowała:  Agnieszka Pniewska

Otwórz oczy na misje