Pokaz historyczny „Od powstania styczniowego do II wojny światowej”

Utworzono dnia 26.03.2024

W środę 20 marca uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w pokazie historycznym prezentującym wydarzenia z dziejów oręża polskiego od powstania styczniowego aż po kres II wojny światowej. Prowadzący omówił okoliczności wydarzeń historycznych objętych tematem pokazu przy okazji prezentując ekwipunek, umundurowanie oraz broń wykorzystywaną przez powstańców i żołnierzy uczestniczących w omawianych wydarzeniach. W tej części pokazu aktywnie uczestniczyli uczniowie ubierając mundury, ekwipunek oraz broń wykorzystywaną w walce przez powstańców oraz żołnierzy polskich z okresu I i II wojny światowej. W ten sposób uczniowie mogli z bliska zobaczyć jak zmieniało się wyposażenie uczestników ważnych dla historii Polski wydarzeń.

Opracował: Stanisław Czajka

Pokaz historyczny „Od powstania styczniowego do II wojny światowej”

Utworzono dnia 21.03.2024, 21:20