Spotkania z Wandą Chotomską

Utworzono dnia 05.12.2023

Święto Szkoły to coroczne przedsięwzięcie, którego celem jest upamiętnienie sylwetki i twórczości patronki naszej szkoły, pisarki Wandy Chotomskiej.

Z tej okazji zorganizowano szereg działań pod tytułem „Miło panią poznać, pani Wando”. Ogłoszono konkursy, w których mogli wziąć udział wszyscy uczniowie. Przedsięwzięcie rozpoczęły konkursy plastyczne. Do przedszkolaków adresowany był konkurs na temat „Portret bohatera z utworów Wandy Chotomskiej”. Uczniowie z klas I-III przygotowali  prace plastyczne pt. „Projekt okładki do ulubionej książki Wandy Chotomskiej”. Starsi, z klas IV-VIII, rywalizowali w Konkursie wiedzy o historii szkoły i jej patronce, który przeprowadzono z wykorzystaniem aplikacji internetowej oraz Międzyklasowym konkursie na autorską piosenkę o patronce szkoły.

Jury I miejsce za pracę w konkursie adresowanym do przedszkolaków przyznało Mai Skrzyszewskiej z grupy „Motylki”. W kategorii klas I – III zwyciężyła praca  Huberta Goławskiego z klasy II. Konkurs na piosenkę o Wandzie Chotomskiej wygrała klasa VII. W konkursie wiedzy o historii szkoły i jej patronce zwyciężyła uczennica klasy V – Oliwia Kurek.

Organizatorzy dziękują wszystkim nauczycielom i uczniom za włączenie się w proponowane działania. Uczestnikom konkursów gratulują talentu plastycznego, twórczego i wokalnego oraz wiedzy o historii szkoły i życiu jej patronki. Słowa podziękowania kierujemy również do Rady Rodziców, która ufundowała nagrody dla zwycięzców.

Do udokumentowania działań wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”.

Realizacja: Katarzyna Kopyść, Małgorzata Chołost

Spotkania z Wandą Chotomską