Utworzono dnia 13.11.2022

Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą...”

W czwartek, 10 listopada uczciliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada 1918 r. Polska po 123 latach niewoli odzyskała upragnioną wolność. Spełniły się marzenia wszystkich Polaków o życiu w wolnej ojczyźnie. Polska wróciła na mapę Europy.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w działania upamiętniające to wydarzenie i zadbali o odświętną oprawę radosnej rocznicy. W przeddzień święta, 10 listopada przyszli do szkoły ubrani w w stroje galowe z przypiętymi kotylionami. Podczas uroczystości rocznicowej poznali rys historyczny wydarzeń sprzed stu lat. O godzinie 11.11 społeczność szkolna przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Szkoła do hymnu” i odśpiewała „Mazurka Dąbrowskiego”. Po uroczystym wykonaniu hymnu narodowego klasy zaprezentowały piosenki, które nawiązywały do wydarzeń z historii naszego kraju. Były to m. in. utwory: „Wojenko, wojenko”, „Szara piechota”, „Maszerują chłopcy”, „My, pierwsza brygada”.

Działania związane z upamiętnieniem ważnego dla wszystkich Polaków wydarzenia służyły podkreśleniu roli wartości patriotycznych i pamięci o przeszłości.

Opracowała: Małgorzata Chołost

Do udokumentowania wydarzenia wykorzystano sprzęt pozyskany z projektu "Laboratoria Przyszłości".

Utworzono dnia 13.11.2022, 17:46