Tydzień Modlitw o Ochronę Życia

Utworzono dnia 14.04.2024

Wierzymy, że moc modlitwy może zmieniać świat, dlatego uczniowie z klas IV-VIII włączyli się w obchody IV Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia. To nasza odpowiedź na apel świętego Jana Pawła II, który głosił wartość i świętość życia ludzkiego od poczęcia. Ta modlitwa rozpoczęła się 2 kwietnia 2024 roku, a zakończyła się w wyjątkowym dniu - 8 kwietnia 2024 roku, w Dniu Świętości Życia. W tych dniach uczestnicy akcji modlili się za wszystkie dzieci nienarodzone i ich rodziców, młodzież, pracowników służby zdrowia, polityków oraz dziennikarzy. Podczas tego modlitewnego tygodnia towarzyszyły nam fragmenty Listu do rodzin świętego Jana Pawła II oraz modlitwy zaczerpnięte z encykliki Evangelium vitae.

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w tę inicjatywę. „Świat potrzebuje na nowo usłyszeć Ewangelię Życia, Dobrą Nowinę o życiu, które jest darem – kruchym, ale bezcennym”.

Opracowała:  Agnieszka Pniewska