VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego

Utworzono dnia 21.04.2024

Narodowe Czytanie Pisma Świętego to ogólnopolska akcja czytania Słowa Bożego zainicjowana w 2016 r. Jej inspiracją były obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. Narodowe Czytanie Pisma Świętego odbywa się w Kościele Katolickim w Niedzielę Biblijnądwa tygodnie po Wielkanocy. Celem tej inicjatywy jest zaproszenie wierzących do osobistej, codziennej lektury i rozważania Słowa Bożego zawartego na kartach Biblii, którą Ojcowie Kościoła nazywali „listem Boga do ludzi”. Księgą tegorocznej edycji były Dzieje Apostolskie Świętego Łukasza, a myślą przewodnią - słowa zaczerpnięte z tej księgi: „trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie”. To narodowe czytanie rozpoczęło 16. Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

W poniedziałek, tj. 15 kwietnia 2024 r. społeczność naszej szkoły włączyła się w tę inicjatywę. Pan Dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice oraz uczniowie z klas IV-VIII spotkali się na wspólnym czytaniu Dziejów Apostolskich. Czytanie rozpoczął Pan Dyrektor, a następnie zaprezentowali się pozostali uczestnicy. Ponadto uczennice z klasy V przedstawiły prezentacje na temat Pisma Świętego. Uczniowie z klasy I-III również włączyli się w to przedsięwzięcie poznając fragmenty księgi św. Łukasza, które czytały im koleżanki z klasy VII. Co więcej, przez cały tydzień na lekcji religii uczniowie poznawali wydarzenia opisane w Dziejach Apostolskich i je rozważali.

Dziękujemy uczestnikom tej akcji za wspólne poznawanie fragmentów Dziejów Apostolskich niosących przesłanie dla wierzących na cały rok.

Opracowała:  Agnieszka Pniewska

VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego