Warsztaty z Muzeum Regionalnym w Łukowie i Biblioteką Publiczną w Dąbiu w charytatywnym celu

Utworzono dnia 20.03.2024

14 marca uczniowie Zespołu Szkół w Dąbiu zaangażowali się w akcję charytatywną, z której dochód przeznaczony został  na leczenie Mateusza Drosia. Klasy 1,2,3 oraz 4, przedszkole i uczniowie należący do Szkolnego Klubu Wolontariusza wykonali palmy wielkanocne na kiermasz zorganizowany przez Targi Kreatywnych Kobiet z Łukowa. Nasze palemki zostały sprzedane, a środki przekazane dla ciężko chorego mieszkańca Gminy Łuków. W pracy dzieciom z klas 1,2, i 3 pomagały panie z Muzeum Regionalnego w Łukowie i z Biblioteki Publicznej w Dąbiu, rodzice oraz członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza, którzy zgromadzili się na warsztatach w Centrum Kultury w Dąbiu. Dzieci miały możliwość wysłuchania opowiadania p. Edyty Sak o świątecznych wielkanocnych zwyczajach oraz nauczyły się wykonywać od podstaw palemkę. W miłej atmosferze praca szybko upływała, a efektem były piękne prace z naturalnych materiałów. Dzieci z przedszkola i z klasy 4 pod opieką wychowawców również włączyły się do przedsięwzięcia na zajęciach w szkole. Wszystkie prace zostały zawiezione w niedzielę 17 marca do Łukowa na kiermasz i wzięły udział w konkursie na „Pomocną palemkę”.

Opiekę nad konkursem sprawowała p. Monika Machal. Warsztaty zorganizowała Marta Kulik. W akcję włączyli się nauczyciele p. Iwona Czajka, Edyta Kalińska, Dorota Jaraszek, Iwona Pudło, Iwona Janowska, Magdalena Michalak, Żaneta Pulik.

Opracowała: Marta Kulik

Utworzono dnia 20.03.2024, 18:58