Wycieczka do Bałtowa - Wioska Świętego Mikołaja

Utworzono dnia 07.12.2023

4 grudnia uczniowie klasy pierwszej, drugiej i kilkoro uczniów klasy trzeciej wybrali się na wycieczkę do Bałtowa, gdzie mieści się Wioska Świętego Mikołaja. Głównym celem było przeżycie magicznej atmosfery świąt Bożego Narodzenia oraz spotkanie samego Mikołaja. Po dotarciu na miejsce, od razu wprowadziliśmy się w zimowy nastrój. Wszędzie było pełno śniegu, a cała wioska była przystrojona kolorowymi światełkami, choinkami i dekoracjami bożonarodzeniowymi. Najpierw przenieśliśmy się do krainy Anny, Elzy i Olafa gdzie nie mogliśmy oderwać wzroku od bajkowej dekoracji. Następnie dekorowaliśmy pierniki, które każdy zabrał do domu. Następnie udaliśmy się na spotkanie ze Świętym Mikołajem. Na jego chatce czekała już długa kolejka, jednak cała atmosfera oraz świąteczne melodie grane na żywo sprawiały, że czas mijał bardzo szybko. Gdy nadszedł nasz moment, wszyscy wyczekiwaliśmy z ogromną ekscytacją. Mikołaj okazał się przemiłym starszym panem, który z ciepłym uśmiechem przyjmował dzieci, słuchał ich marzeń i wręczał im niewielkie upominki. Po spotkaniu z Mikołajem mieliśmy okazję spotkać się z elfem Maćkiem, który przeprowadził nas przez tajemnicze komnaty pozostałych elfów. Później zaprosił nas do chatki, gdzie mogliśmy zatańczyć wspólnie z elikami. Po całym dniu pełnym wrażeń i zabawy, powoli zaczęliśmy zbierać się do powrotu. Była to wspaniała wycieczka, która sprawiła, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Wioska Świętego Mikołaja w Bałtowie okazała się być doskonałym pomysłem na wyjazd w okresie przedświątecznym.

Opracowała: Edyta Kalińska

Wycieczka do Bałtowa - Wioska Świętego Mikołaja