Wyjście kl. I do Biblioteki Publicznej w Dąbiu

Utworzono dnia 24.04.2024

24 kwietnia uczniowie klasy pierwszej udali się do Biblioteki Publicznej w Dąbiu, aby w związku ze zbliżającym się Tygodniem Europejskim poznać kraj, który wylosowali. Najpierw dzieci obejrzały bardzo ciekawą prezentację, dzięki której dowiedzieli się gdzie leży Grecja, poznali jej historię. Każdy mógł spróbować greckich oliwek i sera – okazało się, że nie wszyscy przepadają za greckimi przysmakami. Jednym z zadań dla dzieci było ułożenie puzzli przedstawiających budowle, ludzi i wazy greckie. Podczas drugiego zadania musieli uruchomić swoją wyobraźnię i wydrapać wazę z motywami greckimi. Z oboma zadaniami uczniowie poradzili sobie wyśmienicie. Pięknie wykonane prace zabraliśmy ze sobą do klasy. Na zakończenie dzieci mogły obejrzeć księgozbiór. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Marioli za interesujące zajęcia.

Opracowała: Edyta Kalińska

Wyjście kl. I do Biblioteki Publicznej w Dąbiu