XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Utworzono dnia 23.11.2023

Dnia 17 listopada 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Motto corocznej akcji edukacyjnej to "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Jest ona prowadzona w szkołach na całym świecie. Głównym Organizatorem akcji jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego z Poznania. Ma ona na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w sposób przyjemny. Wydarzenie to wywołało w naszej szkole duże zainteresowanie. „Tabliczkowa wiedza” była sprawdzana przez egzaminatorów (uczniów z klasy VII i VIII) podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Były one przeprowadzane wśród uczniów klas III – VIII, nauczycieli, pracowników szkoły, mieszkańców Dąbia. Egzaminowani chętnie próbowali swoich sił. Każda osoba, która poprawnie rozwiązała przykłady zdobywała certyfikat imienny lub tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia (w zależności od trudności zestawu). Oprócz egzaminu uczniowie w trakcie lekcji brali udział w różnych ćwiczeniach i zabawach związanych ze znajomością tabliczki mnożenia. Dorośli wykazując się swoją świetną znajomością tabliczki mnożenia dali dobry przykład dzieciom. Utwierdza to nas w przekonaniu, że każdy niezależnie od wieku powinien znać ją na pamięć, bo pomaga w życiu codziennym, zapewnia sprawne i szybkie liczenie w pamięci.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia dostarczyły wielu emocji i wrażeń, a także wspaniałej zabawy.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przebieg tego matematycznego święta.

Gratulujemy zwycięzcom bezbłędnej znajomości tabliczki mnożenia!!!

Opracowała: Marzena Ciołek

XIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA