Z wizytą u Cześnika i Rejenta

Utworzono dnia 26.11.2023

W piątek, 27 listopada uczniowie z klasy VII i VIII wraz z wychowawcami udali się do Łukowskiego Ośrodka Kultury, by spotkać się z bohaterami „Zemsty” Aleksandra Fredry.

Sztukę zaliczaną do klasyki literatury polskiej wyreżyserował Michał Chorosiński. W role głównych bohaterów wcielili się znani polscy aktorzy teatralni i filmowi, m.in.: Jarosław Gajewski (Cześnik), Dariusz Kowalski (Rejent), Łukasz Lewandowski (Papkin), Leszek Zduń (Dyndalski), Paweł Lipnicki (Śmigalski) oraz Henryk Gołębiewski (Mularz). Kostiumy i scenografię przygotowała Barbara Wesołowska-Kowalska, muzykę – Marcin Pospieszalski.

Doskonała gra aktorów oraz muzyka grana na żywo przeniosły widzów do świata bohaterów komedii. Fredrowska intryga, motyw miłości Wacława i Klary oraz nieszczęśliwie zakochany Papkin rozbawiły widownię niejednokrotnie.

Po uczcie duchowej uczniowie mieli okazję integrować się w Kręgielni ARKABOS. Zbijanie kręgli dostarczyło wszystkim grającym wielu wrażeń.

Wizyta w kręgielni była ostatnim punktem wyjazdu do Łukowa. Dzień ten upłynął wszystkim w miłej atmosferze.

Opracowała: Małgorzata Chołost

Z wizytą u Cześnika i Rejenta