JAK UCHRONIĆ DZIECKO PRZED ZAGROŻENIAMI WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA

Utworzono dnia 25.02.2024

20 lutego 2024r. w naszej szkole gościliśmy niezwykłego gościa, doskonałego praktyka Mariusza Z. Jędrzejko, pedagoga społecznego, specjalnego i socjologa, dr. w zakresie pedagogiki specjalnej, dr. hab. nauk społecznych, profesora Akademii Nauk Stosowanych. Diagnosta i terapeuta uzależnień oraz cyberzaburzeń, mediator rodzinny, twórca i dyrektor naukowy Centrum Profilaktyki Społecznej, jednej z największych polskich platform profilaktyki zachowań ryzykownych i uzależnień, przewodniczący Rady Programowej Fundacji Bonum Humanum, przytoczył przykłady jak rozmawiać ze swoimi dziećmi. Przedstawił uczestnikom spotkania dlaczego warto wychowywać dzieci w granicach i normach. Co wzmacnia, a co rujnuje dzieci.

Zaproponował kilka skutecznych zasad:

❑ To rodzice określają zasady, granice i normy

❑ Dziecko przestrzegające ich lepiej poradzi sobie w życiu

❑ Wspólne jedzenie umacnia rodzinę.

Spotkanie było niezwykle cenne dla wszystkich uczestników.

Obecnie profesor Mariusz Jędrzejko kieruje Ośrodkiem Wsparcia dla dzieci i dorosłych z uzależnieniami i zaburzeniami. Poniżej słowo kierowane do wszystkich.

Opracowanie i realizacja:

JAK UCHRONIĆ DZIECKO PRZED ZAGROŻENIAMI WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA